Žadeitas – Kodėl jis unikalus?

Pirmiausia reikia suprasti tai, kad tik ne vulkaninės kilmės akmuo, sudarytas iš unikalaus medžiagų junginio. Žadeitas priskiriamas prie „pusiau brangių“ akmenų kategorijos, išgaunamas rankiniu būdu , nes sprogdinant pažeidžiama vertingiausia (žalsva, beveik skaidri) juvelyriniams dirbiniams skirta uoliena. Teigiama, kad dėl savo struktūrinių savybių ir cheminės sudėties šis akmuo turi ir gydomąjį poveikį: stiprina nervų sistemą, normalizuoja arterinį kraujo spaudimą, minkština kraujagyslių sieneles, gerina kraujo sudėtį, stiprina vyrų potenciją, inkstų ir šlapimtakių darbą.
Šį unikalų gydomąjį poveikį geriausia galime pajusti naudodami žadeitą pirtyje, nes tyrimai rodo: jo sudėtyje yra iki 100 kartų mažiau žmogaus sveikatai kenksmingų sunkiųjų metalų, kurie aptinkami įprastai pirtyse naudojamuose akmenyse ir iki 30 kartų daugiau Mendelejevo lentelės cheminių elementų reikalingų žmogaus organizmui. Be to, šis akmuo, skirtingai nuo marmuro ar granito, nereaguoja su rūgštimis, jame nesikaupia radiacija (daugelio rūšių akmenys traukia radiaciją). Tokių savybių akmenį galėtume rekomenduoti tiems, kas norėtų įsirengti natūralaus akmens stalviršius masažui ar net virtuvėje.

Visi, išbandę šį akmenį pirtyje, pastebi, kad apliejus akmenį pirtyje, saunoje nesusidaro jokio matomo ir žadą gniaužančio garo, visą laiką lengva kvėpuoti. Tokiu būdu patiriamas maudymosi malonumas (nedega ausys, rankos, veidas). Žmogus paprasčiausiai atsipalaiduoja, o juk tai ir yra pagrindinis pirties tikslas. Su garu išsiskiria metasilicio rūgštis, kuri pasižymi antitoksiniu, nuskausminančiu, priešuždegiminiu poveikiu.

Į Lietuvą žadeitas patenka iš Chakasijos (Sajanų kalnynas), kur natūraliai susidarę didžiuliai gryniausio (97%) pasaulyje akmens klodai. Šio akmens, kaip ir mūsų gintaro ištekliai – riboti, nes susiformavo prieš daug milijonų metų.

UAB "Rokiškio pragiedruliai" yra vienintelė teisėta žadeito pardavėja Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. Prekybai žadeitas tiekiamas iš vienintelio sertifikuoto telkinio Rusijos Federacijoje. Tokiu būdu pirkėjui suteikiama garantija, kad tik šie akmenys atininka visus jiems keliamus kokybės reikalavymus.